Tırnak Yemekten Nasıl Vazgeçilir?

Tırnak yeme:
İlk olarak bu kötü alışkanlığın kaynağını bulmak gerekir. Stresli ve sıkıntıdan insanlar tırnaklarını yiyebilir bu yüzden iç huzurumuza kavuşçak önemlidir. Şimdi de tırnak yemekten vazgeçmemize yardımcı olabilecek önerilerimizi sıralayalım.

– Tırnakların kolay kırılmasını önlersek yemeyi zorlaştırabiliriz. Bunun için tırnaklarımıza sertleştirici ürünler kullanabiliriz.

– Mutlaka yanımızda bir tırnak törpüsü bulunduralım ve tırnaklarımızda ki rahatsızlık veren herhangi bir şekil bozukluğunda dişlerimiz yerine tırnak törpüsünü kullanalım.

– Tırnaklarımızın bakımı için hergün biraz zaman ayıralım. Tırnaklarımızı nemlendirerek, oje sürerek ve masaj yaparak bakımlı ve güzel görünmelerini sağlayabiliriz. Tırnağımızı yemek yerine ona bakım için harcadığımız emek de yeme dürtümüzü bastıracak ve bizi bu kötü alışkanlıktan vazgeçirecektir.

– Tırnaklarımızı ojeli tutmak da işe yarar. Çünkü ojeli tırnaklarımızı bozmak istemeyiz. Kırmızı renkli ojen kısa tırnaklarda bile gayet şık durmaktadır.

– Tırnaklarımıza kullandığımız oje pahalı ve kaliteli bir marka olursa, onu bozmaktansa tırnak yeme alışkanlığından vazgeçeriz.

– Tırnak yemekten vazgeçmek için tırnağımızı bakımlı bir şekilde uzatabiliriz. Böylelikle uzun zamanda zahmetle uzattığımız tırnaklarımızı yiyerek, onlara zarar vermekten çekiniriz.

– Bir müddet takma tırnak kullanmak da pahalı olsa bile etkili bir yöntemdir.

– Tırnak yeme dürtüsünü, elimizde kullanacağımız stres topu ve benzeri bir yöntemle aklımızdan atabiliriz Böylece tırnak yeme isteği daha az aklımıza gelecektir.

– Yukarıda ki tavsiyeleri uygulamanıza rağmen tırnak yemeyi bırakamıyorsanız, hemen hemen tüm eczanelerde rahatlıkla bulabileceğiniz küçük bir şişe “acı oje” alın ve kullanın.

Aramalar: tırnak yememek için ne yapılır, tırnak yeme nasıl engellenir, tırnak yemek nasıl önlenir, tırnakların yenmesinin önüne geçme