Saç Rengi

SAÇ RENGİ
Erkeklerin en mutlusu ister kumral olsun, ister esmer tüm kadınları sevenidir. Ancak bazı erkeklerin belirli bir saç rengine takıldığı, belirli bir saç rengiyle tahrik oldukları gözlenmiştir. Kadın ise, tek erkekle tatmine ulaşır.

Bazısı koyu siyah saçlısından, diğeri bunun zıttından hoşlanır. Sarışın kadınların eskiden beri daha çok çarpıcı etki yaptığı esmer kadının ise, daha tahrik edici olduğu bilinir. Eski Yunanistan’da Afrodit tapınağı rahibeleri saçlarını sarıya boyarlardı.

Romalılar zamanında Cermenlerden tonlarca sarı saç ithal edilirdi. Amerikalı Anita Loos, saç rengi ve bununla ilintili cinsel çekimin ne denli ilgi uyandırdığını Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra yayınlanan “Erkekler Sarışınları Sever” isimli kitabında dile getiriyordu. Kitap öylesine büyük bir tartışma konusu olmuştu ki, sinema dünyasının da ilgisini çekmekte gecikmedi. Marilyn Monroe’nun başrolünü oynadığı filme konu edildi. “Erkekler Sarışınları Sever”in devamı ise, “Erkekler Sarışınları Sever.. Fakat Esmerler İle Evlenirler!”

İlgili aramalar: saç renginin önemi nedir? erkekler sarışınları mı sever? erkekler hangi saç renginden hoşlanır?