Kızla Konuşulacak Konular

Kızla Konuşulacak Konular

Erkekler, kadınların bazen diğer zamanlardan biraz daha fazla ilgi beklediklerini hissedemezler. Biraz daha fazla ilgi kırılan bir kalbi bile onaracaktır.Erkekler, kadınların bazı durumlarda istediklerini çok zekice bir yolla yapabildiklerini bilmezler. Her kadının istediklerini yaptırtmak için birbirinden kurnazca numaraları vardır. Erkeklerin tahmin ettiği kadar saf bir kız yoktur.

Bir kızla konuşacak konu seçerken öncelikle şunlara dikkat etmeliyiz:

– İyi bir konu sohbetin doğal bir şekilde ilerlemesine neden olur.
– İyi bir konu çekici yanlarını ortaya çıkarmalıdır.
– İyi bir konu onun duygularına hitap etmelidir.
– İyi bir konu karşımızdaki insanla bağ kurmalıdır.

Bağ kurma konusu gerçekten önemli. İki insanın aralarında bağ kurabilmeleri için öncelikle kendi aralarında ortak bir konu bulmaları gerek. Sizinle bağdaştırabileceği bir konu seçmelisiniz. Böylece arada güven oluşturabilirsiniz.

Sadece bu yolla, gardını indirerek sizinle konuşmaya devam etmek için daha hevesli olacaktır.

Ayrıca çekici özelliklerinizi belli eden konularda seçmek önemli. Ama tabi bunu göstere göstere yapmamak gerek. Gösterişin her türlüsünden kaçınmalıyız. Bu yüzden laf arasında ya da bir başımızdan geçen bir hikayeyi anlatarak bu çekici özelliklerimizi belli etmeliyiz.

Şuna emin olabilirsin: Eğer sen çekici bir erkeksen, çevreye çekici bir enerji yayıyorsan, kıza ne söylediğinin gerçekten bir anlamı yok.

Konuşmada ses tonu, konuşma tarzı , vurgular ve karşıdakine duyguyu hissettirebilmek gerçekten çok önemlidir.

Öncelikle bunlar üzerinde çalışmanı tavsiye ederim.

Fakat bu demek değildir ki kızla saçma sapan cümleler kurarak konuşmalıyız.

Bazı erkekler vardır, çok etkileyici ve yakışıklı görünürler ta ki ağızlarını açıp konuşmaya başlayana kadar…

Çünkü söyledikleri cümleler, konuşma tarzları saçma sapandır ve konuştukça kızda iticilik hissi uyandırırlar.

Bazı erkekler de vardır ki ortalama hatta hiç de çekici olmayan bir görüntüleri vardır. Fakat konuşmaya başladıkları zaman tüm kızlar ağzı açık bir şekilde onları dinler.

Kızda mükemmel derecede çekicilik hissi uyandırırlar.

İşte burada devreye kızla nasıl konuşulur? sorusu devreye giriyor. İlk olarak şunu söylemeliyim:

Kadınlara arka arkaya 10 tane soru sorarak sorgu memuruna bağlamamalısın.

– Ne yapıyorsun?
– Nerelisin?
– Kaç yaşındasın?
– Nerde okuyosun?
– Ne iş yapıyorsun?
– Kaç kardeşsiniz?
– Ailen ne iş yapıyor? vs vs vs

Bu soruları tabi ki yeri geldikçe soracaksınız fakat daha tanışmanın ilk dakikasında arka arkaya sıralamanın bir anlamı yok. Soruları arka arkaya sıralarsanız kızın üzerine fazla düşmüş olursunuz. Bu da kızda ona muhtaç olduğunuz hissini uyandırır.

Muhtaçlık bir kadın için her zaman iticidir.

Tabi ki kıza en az bir iki soru sorarak üzerine konuşabileceğiniz bilgiler edinmelisiniz. Şöyle bir örnekle açıklayalım:

Yolda yürürken ilk adımı attınız ve kızla tanıştınız.

Eğer yolda yürürken nasıl tanışılacağını bilmiyorsanız kızla nasıl tanışılır makalesini okuyup bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şimdi kaldığımız yerden devam edelim. Konuşmayı başlattınız fakat sohbeti nasıl devam ettirebileceğinizi bilmiyorsunuz.
Kızla sohbeti nasıl devam ettirebiliriz?
Sen: Ne yapıyorsun buralarda.

Kız: Hiiç alışverişe çıktım öyle.

Kız sana burada alışverişe çıktığı bilgisini verdi yani artık ortada üzerine sohbet edebileceğiniz bir konu var.

Şöyle devam edebilirsiniz:

Sen: Alışverişi çok mu seversin?

Kız: Yani alışveriş yapmak gibisi yok.

Soru sorma aşamasını geçtiniz şimdi yorum yapıp alışveriş üzerine konuşma zamanı. Şöyle devam edebilirsiniz:

Sen: Tam tahmin ettiğim gibi alışverişi çok seviyorsun. Zaten kadınlar alışverişe bayılır aslında ben de bayılırım bunu burada itiraf etmek zorundayım. Hep kadınlar mı alışverişi sevecek bir erkek olarak benim sevmeye hakkım yok mu? 🙂 Özellikle hayatın stresinden bunaldığın zaman insan kafa dağıtmak ister öyle değil mi?

Kız: Evet ben de bunalıyorum bazen.

(Burada aynı zamanda da kızla bağ kurmaya başlıyoruz çünkü kendi hislerimizi ortaya atıp kıza bizimle aynı duyguları hissetmesini sağlayacak bir cümle kurduk. Yani burada kızla ortak hislere geçtik.)

Şimdi aynı duyguları hissetmeye başladığımıza göre sohbeti daha özele çekmeliyiz fakat bunu konuyla bağlantılı bir şekilde yapmalıyız.

Sen: Bunaldığın zamanlarda alışverişten başka neler yapıyorsun? (Burada konuyu başka bir yöne çektik ve sohbeti daha geniş bir çerçeveye oturttuk.)

Kız: Arkadaşlarımla zaman geçiriyorum daha çok. Arkadaşlarımla vakit geçirmek hoşuma gidiyor.

Sen: Ooooo çok da sosyal biriyiz 🙂 (Burada da ufaktan kızın egosunu okşamaya başladık çünkü kızlar egosunun okşanmasına bayılır fakat bunu abartmadan yapmalıyız.)

Kız: kih kih kih kih 🙂 Yok canım o kadar da değil.

Sen: Sonuçta insan sosyal bir varlık olarak yaratılmış öyle değil mi? İnsanın güvenebileceği, birlikte zaman geçirebileceği arkadaşlarının olması her zaman güzeldir. İnsan kötü hissettiği zaman, sıkıntıları olduğu zaman arkadaşlarına anlatmak, duygularını onlarla paylaşmak ister. Ben de böyleyim arkadaş edinmeyi yeni insanlarla tanışmayı, yeni arkadaşlıklar kurmayı çok severim.

Kız: Arkadaşlarımı çok seviyorum. Haklısın onlar benim canım.

“Burada kıza düşüncelerimizi onaylatmaya başlıyoruz ki sohbetin devamında numara isterken ya da kahve içmeyi teklif ederken kız daha kolay kabul etsin. Çünkü kız sizin cümlelerinizi onayladıkça bir sonraki söyleyeceğinizi onaylama ihtimali artar. Bu psikolojik bir olaydır. Ve ufak ufak da kendimizden bilgiler vermeye başladık çünkü kızın size güvenmesi için kendinizi de anlatmanız gereklidir.”

Yorumları yaptınız, şu anda sohbeti devam ettiriyosunuz. Artık yeni bir soru sormanın vakti geldi demektir. Çünkü uzayıp giden bir sohbet var. İstediğiniz gibi soru sorabilirsiniz. Az önce yorum yaparak, mantıklı bir şekilde konuşarak kalitenizi kıza belli ettiniz ve soru sormak bundan sonra size serbest. İstediğiniz gibi soru sorabilirsiniz, yalnız abartmamak şartıyla… 🙂

Karşınızdaki kızın yaşına göre Nerede okuyorsun? veya Nerede çalışıyorsun? gibi bir soruyla daha da özeline girip daha sonra da kendi okuduğunuz okul veya kendi çalıştığınız iş hakkında da konuşabilirsiniz.

Bu tabi ki de örnek bir şablondu. Kızların tepkileri değişkendir, her kızın kendine has bir karakteri vardır. Aynı zamanda da kızların bazı ortak özellikleri vardır.

Mesela;

Kadınlar karşılarındaki erkekleri zorlamayı, onların sabrını ve sinirlerini test etmeyi sever.

Sizi çok fazla zorlamayan standart bir kız yukarıda anlattığımız şekilde veya buna yakın bir tarzda cevaplar verir.

Ben de eskiden ezik bir adamken kadınları etkileyebilen onları baştan çıkarabilen bir erkek oldum.

Neden siz de yapamayasınız?

Kızlarla Asla Konuşulmayacak Konular

Öncelikle sizi bu konuda uyarmak istedim. Kızlarla özellikle ilk buluşmalarda asla konuşulmayacak belli başlı konular şunlardır:

Eski Sevgilileri
Ortamı tuhaf bir hava kaplayacaktır. Ve kıskançlık belirtileri göstermeniz de muhtemeldir – ki bu bir ilişkinin başlarında istemeyeceğiniz bir şey.

Sizin Eski Sevgilileriniz
Bu daha da kötü. Kıskanması bir yana, sizi kendiyle böbürlenen ve kadın avcısı gibi görebilir. Ve bu durum size olan saygısını da yerle bir edecektir.

Din Ve Politika
Bu konulardan kesinlikle uzak durun. Bu konudaki fikirleri sizin için çok fazla önemliyse, bunu ilişkinizin ileriki dönemlerine erteleyin. Çünkü ilişkinin ilk başlarında bu tür ağır konular, ona vermek istediğiniz ilk intibanın olumsuz olmasına neden olur. Sizi henüz tam olarak tanımıyor ama tanımak istiyor. Bunu eğlenceli ve ilginç hale getirecek konular seçmeniz, onun kalbini fethetmenizi sağlayacak güçtedir.

Kıza Sorulacak Sorular Nelerdir ?

1 ) AİLE ÇEVRESİ, ARKADAŞLARI VE SEVGİLİSİ;

Eğer bir kızla yeni tanışıyor ve yeni buluşmaya başlıyorsanız ona sormanız gereken sorular bunlardır.

Bunlar en temel bilgiler olacak ve kıza nasıl davranmanız gerektiği konusunda size bir ışık tutacaktır.

Bu yüzden de bir kıza ilk sorulacak sorular arasında nasıl bir ailesi olduğu nasıl yaşantı tarzını benimsediği arkadaş çevresi ve en önemlisi de sevgilisidir.

Eğer kıza karşı bir şeyler hissediyorsanız sevgilisi olup olmadığını öğrenmeden asla bir adım atmamalısınız. Bu durum iler ki zamanlarda sizin başınıza iş açabilir.

2 ) HOŞLANDIĞI ŞEYLER VE İLGİ ALANLARI;

Tanışma aşamasında olduğunuz bir kıza sormanız gereken temel sorulardan bir tanesi de hoşlandığı ve ilgi duyduğu şeyler olmalıdır.

Bu size onun gönlünü kazanmak için gerçek bir ipucu olacaktır. Bu yüzden ona sorduğunuz sorularda ona ilgi duyduğunuzu ve ilgilendiğinizi hissettirerek bir kapı aralayabilirsiniz.

Aynı zamanda da ona karşı davranışlarınızı belirleme konusunda bu şekilde bir yol haritası oluşturabilirsiniz. Bunları öğrendikten sonra hoşlandığı durumları yineleyip pekiştirerek kalbini kazanabilirsiniz.

3 ) KENDİNİZ HAKINDAKİ SORULAR;

Eğer sohbeti ve muhabbeti ilerletebilirseniz diğer aşamalarda bu tip soruları abartmadan sorarak onun için ne ifade ettiğinizi de öğrenebilirsiniz.

Bu durum sizin yine davranış biçiminizi ve öz güveninizi etkileyecektir. Eğer samimi ve güzel cevaplar alıyorsanız doğru yoldasınız demektir.

Ancak kız arkadaşınız size sanki sizi kırmamak için iyi şeyler söylüyor gibi hissettiyseniz soruyu da çok yanlış bir zamanda sormuşsunuz demektir.

Bu aşamada olduğunuza emin olmalı ve sonrasında soracağınız soruları dereceli şekilde sormalısınız.

Örneğin, ‘ biz seninle nasıl bir çift olduk/ olabiliriz ‘ ‘ sence arkadaşlığımız ne boyutta’ veya ‘ benimle zaman geçirdiğinde nasıl hissediyorsun ‘ gibi sorularla bir analiz yapabilirsiniz.

Kıza sorulacak sorular nelerdir sorusunda size en çok yardımcı olacak maddelerden biri budur.

4 ) DÜŞÜNDÜĞÜNÜZÜ BELLİ EDECEK SORULAR;

İşte kıza sorulacak sorular nelerdir hakkında en doğru cevaplardan biri. Bir kızı etkilemek ve doğru sorular sormak istiyorsanız onu düşündüğünüzü, korumak istediğinizi belli edecek sorular sorabilirsiniz.

Hemen hemen her kız ilgi görmekten ve düşünülmekten hoşlanır. Bu yüzden kızlara sorulması gereken sorular arasına şunlar alınabilir : ” eve gittin mi? seni eve ben bırakabilir miyim?

Dışarı çıkarken üzerini sıkın giyin ” gibi sorular ve ikazlar kızlara kendini önemli ve özel hissettireceğinden oldukça işinize yarayacaktır.

5 ) HOŞLANMADIĞI KONULAR VE DAVRANIŞLAR;

Bir kızın hoşlandığı şeyler kadar hoşlanmadıkları da önemlidir. Eğer iyi bir ilişkiye adım atmak istiyorsanız kıza sorulacak sorular nelerdir maddeleri arasındaki bu soru türünü de dikkate almanız gereklidir.

En başından onun sevmediği ve hoşlanmadığı davranışları bilmek ve ona dikkat ederek konuşmak, davranmak hem sizin hem de partnerinizin mutluluğu için oldukça önemlidir.