Kadınlar Boşalabilir mi?


Kadın boşalması üzerine ortaya birçok iddia atıldı, ama bu iddiaların çoğu cinsel ilişki sırasında gelen sıvının idrar olduğu şeklinde geçiştirildi. Ancak kısa süre önce elde edilen kanıtlar, boşaldığını iddia eden kadınlarda belli bir maddenin, yani prostatik asit fosfataz seviyesinin daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Prostat kaynaklı olan bu madde aynı zamanda erkeğin menisinde de yüksek seviyelerde bulunmaktadır.
Araştırmacılar bu sıvı içindeki prostat maddelere anatomik açıdan yaklaşmaktadırlar. Eğer kadınlar idrar olmayan bir sıvı boşaltıyorlarsa bunun mesane dışında bir yerden gelmesi gerektiğine inanıyorlar. Ve bunun kaynağı da, büyük ihtimalle dişi paraüretral bezleri ya da Skene bezleri olduğu düşünülmektedir.

Yapılan otopsi testlerinde Skene bezlerinde, prostatta bulunan maddelere benzer birtakım maddeler bulundu. Şimdilerde bazı uzmanlar bu bezlere dişi prostatı diyorlar. İşte bu yüzden de bazı kadınların gerçekten boşalabildiğini ancak bunu sağlamanın da en az G-noktasını bulmak kadar zor olduğunu söyleyebiliriz.