Hızlı Karın Yağı Yakma Hızlı Yağ Yakma Yöntemi

Hızlı Karın Yağı Yakma

Karın yağlarını yakmak basit değildir ama imkansız da değildir.

İşte karın yağlarınızı yakmanıza yardımcı olacak 5 önemli ipucu­.­.

1-
“Kilo veremezsiniz­. Kimse bunu duymak istemez­.” Eğer jeanlerinize gerçekten  girmek istiyor iseniz tepeden  tırnağa yağ yakmanız gerekmekte­dir­­. Bedeninizdeki yağlar­dan kurtulmak amacıyla kendinizden  başka destekçiniz yok­tur­.

2-
Biraz zamana gereksiniminiz bulunmakta­. “Karnınızı hemen  düzleştirecek ba­sit bir yol yok­tur­. Dikkatli beslenirseniz ve egzersizlerinizi ihmal etmezseniz, zaman ilerledikçe göbeğiniz ya da basenleriniz kaybolacak­. Kendinize birkaç ay verin­. Kilonuz hemen  değişmeyebilir fakat giyeceklerinizi giydiğinizde farkı göreceksiniz­.

3-
Bu birazcık size ağır gele­bilir­­ fakat 20 yaşlarındaki gibi dümdüz bir karına sahip olabileceğinizi pek düşünmeyin­. “Yaş geçtikçe cilt elastikliği­ni kaybetmekte­dir­­.Cilt sarkıklığı göbek gibi görünebilmektedir­­. Yaş geçtikçe kaslar gücünü kaybeder, metabolizma yavaşlar ve bunlarla mücadele etmek zorun­da kalırız­.

Yağ yakıcı egzersiz
Kalbi çalıştıran kardiyovasküler egzersiz programı yağları yakmanızı sağlar­. Yürüyüş mükemmel bir egzersizdir­­. Düzenli ve tempolu yürüyen  insanlar yağların­dan ve sarkmalar­dan kolayca kurtula­bilir­­. Kısa süreli yürüyüşler fazlaca tesirli olmaz­. Günde iki gün yürüyorsanız 3 güne çıkarın­. Eğer 30 dakika koşuyorsanız bunu 45 dakika yapın­.

Ara egzersizler yapmak, hafif egzersiz yapanların daha fazla yağ yakmalarını sağlar­. 5 dakika yürüyüp 5 dakika koşun­. Bu şekil­de devam edin­. Bu strateji daha fazla yağ ve kalori yakmanızı sağlayacak­. Yaptığınız yürüyüş ve egzersizlerin aralıklarını sıklaştırmanız, sayısını artırmanız daha fazla kalori ve yağ yakmanızı sağlar­.

Ağırlık kaldırın veya başka güçlendirici egzresizleri yapın­. Haftada 3 kez yarım saat ağırlık çalışırsanız sarkmaları önlersiniz­. Eğer başlangıç aşamasındaysanız önce sarkmaları kontrol altına almanız gerekir­­. 2 ağırlık kaldır­ma dersi işinize yaraya­bilir­­. Eğer sarkmaları kontrol altına aldıysanız haftada bir 2 ağırlık dersi kontrol etmenizi sağlayacaktır­­. Bu konuda aklınız karışıksa ve başka sarkan bölgelerini­zin de toparlanmasını istiyor iseniz eğiticinizden  yardım ala­bilirsiniz­.

Basit bir ev egzersizi: Bir süpürge alın­. Tutun ve başını­zın üzerine kadar kaldırın­. Sağa ve sola doğru hareket ettirin­. Tekrarladıkça sıkılaşmayı hissedecek ve bu hareketi seveceksiniz­. Ağırlık egzersizi boyunca maksimum yağ yakmak amacıyla her egzersizi 12 ila 15 arasın­da tekrarlamanız gerekir­­. Erkeklerin ise bir hareketi 8 ile 12 arasın­da tekrarlama­sı yeterlidir­.

4-
Sarkmalar­dan kurtulmak amacıyla insanlar devamlı şınav hareketi yapmayı planlar­. Bu hareket karın ve bel çevresi yağlar­dan kurtulmanızı sağlar­. Aynı şekil­de bu şekil­de oturup kalkmak basenlerdeki yağları da eritir­­.

5-
Her hafta beslenmenize yağ yakan gıdalar ilave edin­. Bunlar acı biber, yağsız süt ürünleri ve yağsız besinler ola­bilir­­. Bazı incelemeler bir­takım yiyeceklerin metabolizma hızlandırıcı etkisine dikkat çekiyor­. Örnek verecek olursak biberin bu çe­şit etki­yi olduğu belirlenmiş­. Gündelik beslenmenizde diyetinize yardımcı olacak yağsız gıdaları tercih edin­. Ufak gıdaları sıkça tüketmek de kilo vermenizi sağlıyor­. Günde 5 kere, daha ufak porsiyonlar­da yiyeceklerinizi yemek kilo vermenize yardımcı olurken, her zaman enerjik kalmanızı sağlar­.