Güneş Kremi Nasıl Sürülür?

Güneş kremi nasıl kullanılır?
Güneş koruyucu kremler genellikle yeteri kadar kullanılmamaktadır. Ayrıca güneş kremi kullanırken dikkat etmemiz gereken hususlar vardır.

İlk olarak güneş kremini dışarı çıkmadan yaklaşık yarım saat önce sürmemiz gerekir. Aksi halde güneş kremi sürülür sürülmez etkisini göstermediğinden yeteri kadar fayda görülmez.

Güneş kremi sürülürken sürülecek bölgeye bol miktarda alınarak sürülmelidir. Bu da güneş kremi sürülürken yapılan en fazla hatalardan biridir. Genellikle yeteri miktarda krem sürülmediği gözlemlenmiştir. Belirtilen faktöre ulaşması için bu ürünlerin o miktarda kullanılması gerekmektedir. Bu yönden de kullanılabilecek en yüksek faktörü kullanmakta fayda vardır. Çünkü ürünler yeteri miktarda kullanılmadığı için bu faktöre genellikle çıkamazlar. Ayrıca bu tür ürünleri kullanırken tekrarlamak önemlidir. Bilhassa havuza, denize girince, kurulanınca ve terleyince ürünlerin etkileri azalmaktadır. Güneş kremi seçerken suya dayanıklı olanları tercih etmekte fayda vardır. Bu özellik siz yüzdüğünüz zamanda da sizi güneşin zararlı ışınlarından koruyacaktır fakat biz yinede sudan çıktığımızda ve 3-4 saat arayla güneş kremini yenilemeliyiz. Özellikle de yüzümüzdeki alın, burun, burun kenarları, yanaklar, omuzlar gibi hassas bölgeleri güneş kremine doyurarak bu bölgeleri güneşten korumalıyız. Aksi halde bu bölge de kızarıklık diğer bölgelere göre çok daha fazla kısa zamanda ve çok daha fazla görülür.

Aramalar: güneş kremi sürmek, güneş yağı nasıl kullanılır? güneş kremleri nerelere sürülür?