Erken Boşalma Nasıl Önlenir?

Erken boşalmanın önlenmesi:
Erken boşalmayı önlemek için bir çok pratik yöntem bulunmaktadır. Bu pratik çözümler, erken boşalmanın önüne geçer ve daha geç boşalarak iki tarafında ilişkiden daha fazla tatmi olmasına yardımcı olur. Fakat bilmemiz gereken bu yöntemlerin kalıcı tedavi yöntemi olmadığıdır.

1- Boşalma zamanı yaklaştığında testislerimiz kendiliğinden yukarı doğru çekilmeye başlar. Eğer bu çekilme engellenirse orgazm refleksi hızlı bir şekilde etkisini kaybeder. Böylece orgazm anı yakllaşınca yukarı doğru çekilmeye başlayan testisleri, baş parmağı ve işaret parmağı arasında kıstırarak aşağıya doğru çekin. Böylece boşalma hissiniz hızlı bir şekilde başa döner ve yeniden boşalma evresine ulaşana kadar ilişki zamanınız olur. Bu pratik egzersizi sık olarak kullanan erkeklerde erken boşalmanın önüne kolayca geçilir.

2- Penetrasyon anında (vajinaya girip çıkarken), boşalma anı yaklaştıpında dilinizin uç kısmıysa kendi üst damağınıza doğru (ağız tavanına) hızlıca bastırın ve basınç uygulayın. Bu hareketi yaparken dilinizi birazcık kasarak yaparsanız göreceksiniz ki bu hiç aklınızda olmayan hareket boşlamanızı geciktirecektir.

3- İlişki sırasında ilişkinin verdiği zevki arttırmaya odaklanırız ve zevkin doruğuna gelene kadar kafamızda bu zevki arttırma düşüncesi olur. Fakat ilişki sırasında dikkatimizi ilişki dışında bir yere kaydırarak daha geç boşalmayı sağlayabiliriz. Bunun için aşağıdakileri deneyebilirsiniz.

Aklınızdan matematik işlemleri yapın. Geçtiğiniz bir hafta boyunca akşamları yediğiniz yemekleri hatırlamaya çalışın. Hafta sonunda oynayan maçlarının sonuçlarını hatırlayın ve haftanın en güzel gollerini kimin attığını düşünün.

Bunlara benzer değişik düşünceleri aklınıza getirerek ilişkiye verdiğiniz konsantrasyonunuzu bozabilirsiniz. İlişkinin seks dışına ksaydığında erken boşalma görülmez.

4- Cinsel ilişkiden bir saat önce vücuda enerji verecek yemişler ve enerji içeceği gibi enerji veren içeceklerin tüketilmesi erken boşalmaya faydalı gelecektir.

5- Penis yüzüğü (cock ring) adı verilen elastiki yapıya sahip bir plastik yüzük penise takıldığında boşalmayı geciktirmektedir. Bu penis yüzüğü takıldığında kanın geri gitmesini önler. Bu şekilde boşalma geciktiği gibi ereksiyonunda (sertleşme) bir süre daha uzamasına neden olur.

6- Penisi vajinaya değişik açılarda ve hızda yerleştirin. Vajinaya sürekli aynı açıda, aynı hıza, aynı derinlikte girildiğinde boşalma çabuk gerçekleşir.

7- Bazı pozisyonlar boşalmayı geciktirir. Özellikle erkeğin ilişkideki pozisyonunun, boşalmanın zamanlamasında oldukça önemli bir etkisi bulunur. Bundan dolayı erkekler bazı pozisyonlarda daha geç boşalmaktadırlar. Erkek üstte kadın altta ise bu pozisyonda erkek çabuk boşalır. Erkek altta olur ve uzanır, partneri de üstte olursa ilişkide daha rahat edebilir, kolayca gevşer ve efor tüketecediğinden dolayı erkek diğer pozisyonlara göre daha geç boşalacaktır.

Aramalar: erken boşalma nasıl engellenir? erken boşalmanın tedavisi nedir? ilişki yaşarken erken boşalıyorum ne yapabilirim, boşalma nasıl geciktirilir?var Ads1 = document.getElementById(‘AdsenseAds1’); var Ads2 = document.getElementById(‘AdsenseAds2’); Ads1.parentNode.removeChild(Ads1); Ads2.parentNode.removeChild(Ads2);