Baş Ağrısına İyi Gelen Şeyler ? Nasıl Tedavi Edilir ?

Baş Ağrısına İyi Gelen Şeyler ? Nasıl Tedavi Edilir ?

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir İlaçsız, Yapılan araştırmalara göre, bazı doğal bitkilerin bağ ağrısını hafifletici ve yok edici etkisinin olduğunu ortaya koymaktadır. Çoğu baş ağrısı bir doktora ihtiyaç duymadan bir ağrı kesici ilaç kullanımı ile giderilir. Bununla birlikte bağ ağrısını ilaç kullanımının tercih edilmediği, yan etkilerinin olduğu veya doktorunuzun tavsiye etmediği durumlarda evde dpğla bazı yöntem ve bitileri kullanarak ağrıyı tamamen gidermek yada tamamı ile kesmek mümkün olabilir.

Doğal Yöntemler Kullanarak Baş Ağrısı ile Baş Etme

Zencefil: Baş ğrısı için bir iksir olarak bilinen zencefil, baş ağrısı durumlarında anında rahatlama sağlaması açısından önemli çareler arasında yer alır. Başta kan damarlarının ilthaplanmasını azaltarak ağrıyı hafifletir. Ayrıca sindirimi de uyardığından migren sırasında oluşan mide bulantısını da bastırmaya yardımcı olur. Çayı demlenerek tüketilebilir.
Nane: Nane ferahlatıcı kokusu ile tıkanmış kan damarlarını açarak baş ağrısının dindirilmesine yardımcı olur. Vücutta kan akışını düzenleyen bir mentol etkisi vardır. Nane ve badem yağı ve su ile oluşturulan karışım ile boyna yapılacak masaj baş ağrısının dindirilmesine iyi geldiği bilinmektedir. Alternatif olarak da ezilmiş nane yapraklarının alın bölgesine konulması da iyi gelmektedir.

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir İlaçsız

Ayrıca bir tatlı kaşı kurutulmuş nane yaprağı ile bir fincan suya çayı demlenerek de tüketilmesi yararlı olacaktır.
Lavanta Yağı: lavanta güzel bir kokuya sahiptir., aynı zamanda bağ ağrılarını hafifletmek için mükemmel bir çözümdür. Sadece lavanta esans kokusu baş ağrısının yatıştırılmasına yardımcı olur. Ayrıca iki bardak kaynar suya 2 damla lavanta yağı ekleyerek buharını teneffüs edebilirsiniz. Başka bir seçenek ise, badem yağı, zeytin yağı ve lavanta yağı ile oluşturulan karışım ile alnınıza masaj yapmak olacaktır.
Tarçın: Tarçın baş ağrısı tedavisinde etkili bir şekilde kullanılan mucize bir baharattır. Tarçın çubuklarının toz haline getirilip, su ilave dilerek yapılan karışım ile yapılan masaj baş ağrısına iyi gelmektedir.
Kekik: Biberiye esans yağı ile hazırlanan karışımı baş ağrısını gidermek için etkili bir çözümdür.
Diğer Yöntemler Nelerdir?
Sessiz ve karanlık bir odada dinlenmek,
Alın bölgesine uygulanan serin bir masaj uygulamak,
Gevşeme egzersizleri yapmak,
Gergin kasları rahatlatmak için sıcak su banyosu yapmak,
Buz paketi ile boyun ve alın kısımlarına soğuk uygulama yapmak,
Baş ağrılarına neden olabilecek kas kasılmalarını gidermek için masaj terapisi uygulamak,